Ministrat E Kosoves

Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Është folur e shkruar vazhdimisht për privilegjet, pagat dhe mëditjet që i marrin qeveritarët e Kosovës, duke filluar nga kryeministri, zëvendësit e tij, ministrat, zëvendësministrat dhe këshilltarët politik. E drejta e inspektimit të dosjes në procedimin administrativ do të thotë: a. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Presidenti i vendit e ka bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga data 27 mars 2018, duke mos emëruar anëtarët e ri, siç e parasheh kushtetuta dhe ligji për zgjedhjet e përgjithshme. Fushata lobuese, të cilën javëve të fundit e kanë ndërmarrë autoritetet e Kosovës për futjen e çështjes së liberalizimit të vizave në agjendën e Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, si dhe arritjen e një vendim pozitiv për Kosovën, në dhjetor të këtij viti, është mjaft e vonuar, vlerësojnë njohësit e integrimeve evropiane. 10 September, 2019. Ndërkohë, ky veprim i Ministrisë së Punëve të Jashtme po shihet edhe si zbehje e hierarkisë në Qeverinë e Kosovës, ku Haradinaj duket se e ka humbur pushtetin mbi ministrat e tij. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë e Shqipërisë, Lindita Nikolla, është takuar sot me ministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë të Republikës së Kosovës, Shyqiri Bytyqi, ku në fokus ishte bashkëpunimi në fushën e arsimit si dhe integrimi i politikave arsimore midis dy vendeve, etj, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëri i Kosovës - December 15, 2014. S Sipas njoftimit të dhënë nga Minstria e Infrastrukturës, Lekaj ka takuar Berishën duke kërkuar bashkëpunim të vazhdueshëm, pa […]. Ju lutemi te Shikoni Dhe te Shperndani ket Video. Vizita shkollave shqipe atje, takime me qytetarë dhe një varg arsyesh tjera do të figurojnë në kërkesat që ministrat kosovarë do të shkruajnë në kërkesat që do. Ministrat e AKR-së dhe të Koalicionit për Kosovë të re, po tregohen aktivë në realizimin e programit të Koalicionit dhe të qeverisë drejtuar nga Kryeministri Thaçi. Këto përgjigje të Petrich vijnë pas deklarimeve të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që nuk do ta përfshijë në qeveri. Thesari është themeluar me rregulloren e UNMIK-ut ne vitin 1999. Ministrja e Arsimit , Lindita Nikolla në një takim me homologun e saj nga Kosova ka sqaruar se raporti përfundimtar që përcakton nëse institucionet e arsimit të lartë janë akredituar apo jo do të publikohet se shpejti. Me 61 vota pro dhe një abstenim, dje Kuvendi i Kosovës zgjodhi qeverinë e re në krye me Ramush Haradinajn. Plani i Ahtisarit (Propozim Gjithëpërfshirës për Vendosjen e Statusit të Kosovës) mbetet qasja më e mirë në arritjen e këtyre qëllimeve, dhe marrëveshja mbi implementimin e tij do t’i shmangej edhe përpjekjes për të zgjidhur “problemin e veriut” përmes përdorimit të forcës edhe ndarjes së plotë të veriut nga Kosova. Ministria e Drejtësisë pranon opinionin e AKK-së: Nuk ka konflikt interesi në Provimin e. “20 vjet me Policinë e Kosovës” është realizuar në punëtori disa ditore, ku pjesëmarrës kanë qenë nxënës të shkollave fillore […]. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). Qeveria merr vendime në pajtim me këtë Kushtetutë dhe me ligje, propozon projektligje dhe amendamentimin e ligjeve ekzistuese e akteve të tjera, si dhe mund të japë mendimin rreth projektligjeve të cilat nuk janë të propozuara nga ajo. Ministri Hamza priti në takim ambasadoren e re franceze Marie Christine Butel Kosova ka arritur progres të kënaqshëm në Menaxhimin e Fina Ministria e Financave ka mbajtur sot takimin e Dialogut të Politikave të Menaxhimit të Financave Publike (MFP), ku të pranishëm në këtë takim ishin përfaqësuesit e insti. Me krijimin e Autoritetit Qendror Fiskal në dhjetor 2003 pas formimit të Ministrisë së Ekonomisë dhe Financave dhe hartimit të Ligjit për Menaxhimin e Financave Publike dhe Përgjegjësive Thesari është i vendosur dhe funksionon në kuadër te Ministrisë së Financave. Për me shume:e-prokurimi. Ndërkaq, pushteti ekzekutiv i mëveshët Qeverisë së përbërë nga Kryeministri dhe Ministrat. Ministri Hamza priti në takim ambasadoren e re franceze Marie Christine Butel Kosova ka arritur progres të kënaqshëm në Menaxhimin e Fina Ministria e Financave ka mbajtur sot takimin e Dialogut të Politikave të Menaxhimit të Financave Publike (MFP), ku të pranishëm në këtë takim ishin përfaqësuesit e insti. Ministria e Punëve të Brendshme falënderon subjektet politike për zhvillimin e aktiviteteve elektorale në kuadër të rendit dhe ligjit. Nëse jo për punën në qeveri, disa ministra të kabinetit Mustafa meritojnë të lavdërohen për diçka tjetër. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t'i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë. Motoja jonë është: "Të parët për lajmin e fundit". Ministria e Drejtësisë në bazë të Nenit 41, paragrafi 2 të Rregullores Nr. Gjashtë nga 22 ministrat e Qeverisë së Kosovës janë me aktakuza nga organet e drejtësisë, nën dyshime të ndryshme si, keqpërdorim i detyrës, posedim i armëve dhe punësime të paligjshme. Këshilli i BE-së do të kërkojë sot që Serbia e Kosova të mos bllokojnë rrugën e njëra-tjetrës, sa i përket anëtarësimit. Ministrat e kabinetit qeveritar të Isa Mustafës si dhe deputetët e Listës Serbe assesi nuk kanë munguar në këtë ngjarje ku i pranishëm ishte shefi Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Vendim i qeverie se kleptomanit per rritje pagash per haverit e vet nje jave pas zgjedhjeve eshte nje krim i kesaj bande kriminele ne momentin kur populi po vuan edhe per egzistence E hanë buxhetin Pak ditë para mbylljes së vitit fiskal, kryeministri Hashim Thaçi me një vendim të “çuditshëm” hedh poshtë vendimin e tij që e kishte marrë në fillim të vitit 2008 për kursimin e. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj u takua sot me Ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha dhe si duket qëllimi kryesor i kësaj vizite ka qenë urimet e ndërsjella të ministrave për postet e reja. Kështu thotë në një shkrim të tij Albert Rohan, një diplomat austriak dhe Ish- emisari i OKB-së në negociatat për statusin e Kosovës. Qeveria udhëhiqet nga Kryeministri/ja, ai ose ajo zgjidhet nga Kuvendi i Kosovës. Ndërkaq, pushteti ekzekutiv i mëveshët Qeverisë së përbërë nga Kryeministri dhe Ministrat. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Ministrat e Infrastrukturës të Kosovës dhe Shqipërisë premtojnë zgjerimin e pikës kufitare 13:32, 20 Maj 2019 Sot po mbahet takimi koordinues i qeverive Kosovë-Shqipëri në Tiranë ku po diskutohen temat e përbashkëta të dy vendeve. 20 March, 2017. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. E drejta e çdo njeriu për të kërkuar njohjen dhe informimin mbi dokumentet shtetërore. Ministrat shqiptarë të Kosovës e Maqedonisë në garë për merita për heqje të barrierave tragtare 05/09/2019 Maqedonia e Veriut ka anuluar vendimin për ndalimin e importimit të ikrave dhe peshqve të rinj nga Kosova, pas përmbushjes së kushteve për monitorim pasiv dhe aktiv të peshqve. Zëri i Kosovës - December 15, 2014. Bashkëpunimi në fushën e borxhit publik. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Ministria e Zhvillimit Rajonal, me përkrahjen e Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale (KLGI) organizoj takimin përfundimtar për prezantimin e “Analizës për Investime Kapitale të Ministrive të linjës në nivel lokal dhe rajonal në vitin 2018”. Arben Çitaku është drejtuesi me i lartë i Ministrisë me status të shërbyesit civil, i cili udhëheq punën e departamenteve, zyrave dhe njësive institucionale të MMPH-së. 0 ­Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot shkarkimin e 4 ministrave dhe. Limaj dhe Shala përmbushin premtimin e para dy viteve, kompletojnë infrastrukturën e zonës ekonomike në Suharekë 27. Thesari është themeluar me rregulloren e UNMIK-ut ne vitin 1999. Ministrat e Jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë janë takuar sonte në Vjenë. Ideja e dy presidentëve për shkëmbime territoresh nuk gjen mbështetje. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministrat e Partisë Demokratike të Kosovës do të jenë: Abelard Tahiri, ish-këshilltar i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi i cili do ta ketë timonin e dikasterit qeveritar të drejtësisë, Uran Ismajli, ministër i Integrimit Evropian, në krye të ministrisë së Financave, Besim Beqaj, kurse për pozitën e shefit të Ministrisë. KMLDNj konsideron se menjëherë pas formimit të Qeverisë së Kosovës, disa ministra u treguan shumë entuziastë duke vepruar edhe në kundërshtim me mandatin që e kanë dhe duke iu nënshtruar një oportuniteti politik ekskluzivisht në baza partiake e që nuk do të duhej të ndodhte pasi që Qeveria e Kosovës duhet të jetë në shërbim […]. "Sot, bashkë me ministrat, zëvendësministrat, Drejtorin e Policisë së Kosovës, Zëvendës Kryeprokuroren, Avokatin e Popullit, në hapjen e fillimit të punimeve të mbledhjes së parë konstituive të Task Forcës Anti Drog tek të rinjtë dhe Siguri në Shkolla. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla”, thotë Demaliaj. Ata vlerësuan se, bashkëpunimi në fushën e diasporës është i dobishëm dhe një fushë e rëndësishme për thellimin e bashkëpunimit midis 3 shteteve në rajon. Bytyqi , ende pa e nxerë mirë karriken, e shkarkoi Komisionin Kombëtar për Cilësi dhe Akreditim me një arsyetim të përgjithësuar dhe aspak bindës e që pastaj emëroi një komision tjetër i cili ende nuk ka dëshmuar se është më cilësorë se ai. Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka deklaruar se gjatë vitit 2016 ka paguar shpenzime të reprezentacionit për disa muaj të vitit 2015”. 9 Zyra e Presidentit përfaqësohet nga një përfaqësues i lartë i saj. 6 Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm mund të rizgjidhen. Sipas tij, vartësit e kryeministrit duhet të raportojnë për të treguar se çka janë duke bërë, deri ku kanë mbërritur me punë. Vendim i qeverie se kleptomanit per rritje pagash per haverit e vet nje jave pas zgjedhjeve eshte nje krim i kesaj bande kriminele ne momentin kur populi po vuan edhe per egzistence E hanë buxhetin Pak ditë para mbylljes së vitit fiskal, kryeministri Hashim Thaçi me një vendim të “çuditshëm” hedh poshtë vendimin e tij që e kishte marrë në fillim të vitit 2008 për kursimin e. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi. Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministrorë d. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbaj nesër mbledhjen e radhës me ministrat e kabinetit të tij. Ministrat e Qeverisë së Kosovës që nuk kërkohen nga autoritetet e Serbisë do të nisin nga e marta kërkesa për vizita të njëpasnjëshme në Luginën e Preshevës. Ambasadori Ahmeti dorëzoi Letrat Kredenciale me pritje shtetërore nga Garda e Emirit. Përmes një njoftimi është bërë e ditur se kabineti qeveritar do të mblidhet në orën 09:00, ku do të diskutohet për rendin e ditës që ende nuk është bërë i ditur. Angazhimi i Serbisë kundër pranimit të Kosovës në Organizata Ndërkombëtare e pati shtyrë qeverinë e Kosovës, që në nëntor të vitit 2018, të vendosë tarifa ndaj mallrave serbe. Bytyqi , ende pa e nxerë mirë karriken, e shkarkoi Komisionin Kombëtar për Cilësi dhe Akreditim me një arsyetim të përgjithësuar dhe aspak bindës e që pastaj emëroi një komision tjetër i cili ende nuk ka dëshmuar se është më cilësorë se ai. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në cilësinë e koordinatorit kombëtar të dy Qeverive. Kryeministri ngarkohet me detyrën e formimit të Qeverisë nga Presidenti i Republikës dhe së bashku me Ministrat miratohet nga Kuvendi; pjesëtarët e Qeverisë nuk mund të shërbejnë si deputetë, me përjashtim të qeverisë së tashme. Ministrat e jashtëm kanë paralajmëruar bisedime të vështira për vendimin e çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të martën para nisjes së takimit. Në kuadër të nxjerrjes së akteve nënligjore të Ligjit për Zyrtarët Publikë, si pjesë e Pakos Ligjore, nën organizimin e Asociacionit të Komunave të Kosovës, u organizua një debat publik për Projekrregulloren për Deklarimin e Statusit të Zyrtarëve Publik, Projekrregullorën për Pezullimin , Lirimin nga Shërbimi Civil dhe për. Dy ministrat janë duke marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Ministria Administrates Publike. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme. Të martën, po në Vjenë, dy Ministrat do të takohen me negociatorin e OKB-së, Matthew Nimetz. Këshillit për Mbrojtjen e Konsumatorit sot mbajti takimin e pestë gjatë këtij viti për të diskutuar për raportimin e mbikëqyrjes së zbatueshmërisë së Programit për Mbrojtjen e Konsumatorit 2016-2020, si dhe për përgatitjen e Raportit vjetor 2019 të Këshillit për Mbrojtjen e Konsumatorit. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, pati premtuar se do ta shkarkonte secilin ministër të tij me aktakuzë, por një veprim të tillë nuk po e ndërmerr tash e sa ditë. Mijëra euro po i kushtojnë buxhetit të Kosovës zëvendëskryeministri, ministrat dhe deputetët e Listës Serbe ani pse ata kanë bojkotuar institucionet e Kosovës që nga 26 marsi pasi ishte arrestuar shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i. Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. Për të nënshkruar me. Ata në këtë mandat, po dalin të jenë të rregullt dhe shumë të përkushtuar në profesionin e tyre si pedagog në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, raporton Gazeta Fjala. Krerët e shtetit të Kosovës janë mbledhur sot në një restorant në Prishtinë, pas letrës së dërguar në adresë të tyre nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Banorët e ‘’Unazës së Re’’ do të vazhdojnë me protestën kundër prishjes së banesave të tyre për të z. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi 30 gusht, 2019 Komisionari për zgjerim dhe fqinjësi i BE-së, Johannes Hahn. Sipas njoftimit të lëshuar, mbledhja e radhës së Qeverisë së Kosovës do të mbahet nesër në ora 14:00. më shumë. Vrasja e trefishtë në Klos/ Dy familjet prej kohësh në konflikt. Mbledhja e Qeverisë së Kosovës e mbajtur të mërkurën ka qenë e fundit për 9 ministrat në detyrë të ekzekutivit aktual Kjo pasi ata janë zgjedhur edhe deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit, nga të cilët kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka kërkuar që të zgjedhin mes postit të deputetit dhe ministrit. Deputetët dhe ministrat kosovarë "të dashuruar" me armët, ja arsyet Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Mijëra euro po i kushtojnë buxhetit të Kosovës zëvendëskryeministri, ministrat dhe deputetët e Listës Serbe ani pse ata kanë bojkotuar institucionet e Kosovës që nga 26 marsi pasi ishte arrestuar shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga një janari i vitit që vjen. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. Ai duke folur për zgjidhjen e kontestit ndërmjet Kosovës e Serbisë ka thënë se e vetmja zgjidhje është autonomia në kuadër të Serbisë ose lufta “Ushtria e Serbisë për dy ditë do t’i shkelte shqiptarët e Kosovës”, ka thënë ai. Esat Raci, pritën në takim kryetarin e komunës së Hanit të Elezit z. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. Kuvendit i Republikës së Kosovës në seancën e sotme, të drejtuar nga dr. Motoja jonë është: "Të parët për lajmin e fundit". Gashi nënshkruan Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i. Përmes një njoftimi është bërë e ditur se kabineti qeveritar do të mblidhet në orën 09:00, ku do të diskutohet për rendin e ditës që ende nuk është bërë i ditur. Nëse dalin të vërteta deklarimet e udhëheqësve të PDK'së e LDK'së, disa Ministra aktual pas ditës së hënë do të mbeten pa pozita qeveritare. ministrave, sepse shumica prej tyre, për të mos thënë të gjithë, nuk bëjnë asgjë, vetëm thithin paratë e buxhetit dhe një gjë e tillë është dëshmuar ndër vite”, ka deklaruar një nga ish-zv/ministrat që nuk ka pranuar të deklarohet me emër. Franca dhe Holanda janë dy vendet skeptike, por deri në 18 Tetor asgjë nuk është mbyllur dhe shpresat janë reale për Shqipërinë. Promovohen verërat e Kosovës në Zvicër Cyrih, më 23 janar 2018 - Odën Ekonomike zvicerane për Evropën Qendrore SECO+, bashkë me Ambasadën e Kosovës dhe Konsullatën tonë në Cyrih, promovoi verërat e Kosovës dhe birrën e Pejës. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. “Ramush Haradinaj ka shumë probleme e mungesa por së paku nuk është Kryeministër i një vendi ku Ministria e Punëve të Brendshme e “siguron” eksportin e kanabisit në Evropë’, shkruan Pallaska në Facebook. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Numri i përfaqësuesve të qeverisë që kanë të drejtë. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme. Për me shume:e-prokurimi. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm. Gjuriç: Bisedime për Trepçën, përgjegjësi nga ministrat serbë në Qeverinë e Kosovës 28 January 2015 Drejtori i Zyrës serbe për Kosovën Marko Gjuriç ka thënë secili që mendon se Serbia nën çfarëdo rrethane do të heqë dorë nga lufta për Trepçën, pasurinë e vet, për të drejtat e popullit të vet në Kosovë, ka vetëm. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm, shkruan Gazeta "Zëri". Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e përbashkët të qeverive Kosovë-Shqipëri në Pejë do t'i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në cilësinë e koordinatorit kombëtar. Rovena Voda. Ministria e Zhvillimit Rajonal, me përkrahjen e Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale (KLGI) organizoj takimin përfundimtar për prezantimin e “Analizës për Investime Kapitale të Ministrive të linjës në nivel lokal dhe rajonal në vitin 2018”. Ministrat e Financave të vendeve me ekonomitë më të fuqishme në botë, do të takohen gjatë kësaj jave në Francë, ku do të vendosin si prioritet të tyre, çështjen e kriptovalutës Libra. Diplomacia serbe, korrupsion dhe mashtrim për mosnjohjen e Kosovës Historia që fshihet pas fushatës së qeverisë së Serbisë për të delegjitimuar Kosovën ndërkombëtarisht, duke përdorur "ndërmjetësin" Vladimir Cizelj, një individ i njohur për skandalet korruptive shumëmilionëshe, që nga Beogradi e deri në Botsvana. Nënë Tereza, 10000 Prishtine (Kosovo) www. Zgjedhjet e qeta dhe demokratike, shmangja nga çfarëdo incidenti apo provokimi, janë shenja të një kulture të lartë qytetare që po shfaqen në Republikën e Kosovës. Motoja jonë është: "Të parët për lajmin e fundit". Hoxha i cili ka reaguar përmes rrjetit social Facebook, ka ironzuar me kryeministrin, ministrat dhe deputetët e Kosovës duke thënë se nuk e ka pagën e madhe sa ata, dhe ka bërë të ditur se pagën që e merr ai e ka nga një donator të cilit nuk ja ka përmendur emrin. Njihuni ministrat e Nismës për Kosovën. Partitë e koalicionit kanë përvijuar shumë emra si bartës të mundshëm të këtyre dy ministrive, por marrëveshje ende nuk ka. Anglia 'prish' magjinë e Kosovës, 8 gola vulosin kreun e grupit A. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. Dy ministrat janë duke marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Peja, sot ka qenë pikëtakimi i dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme edhe nëse Serbia e Rusia e disa vende tjera vazhdojnë ta mohojnë atë. Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. Nga takimet e tyre në komunitet me shoqata e organizata dhe sheh patriote e patriot tanët duke “kontribuar” vetëm kur vijnë ministrat me dalë në foto me ta, sepse patriotët e mirëfilltë shumë pak i sheh duke u takuar ministra e zyrtarë të tjerë të lartë të ardhur nga Shqipëria e Kosova, sepse nuk iu lanë rradhë. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Originally pub. THIRRJE PËR APLIKIM - Për Pagesa Direkte për qumësht/litër sipas kategorive të cilësisë dhe therrjet e raportuara të gjedhit për gjashtëmujorin e parë 2019 THIRRJE PËR APLIKIM - Për Pagesa Direkte - Akuakulturë për gjashtëmujorin e parë 2019 Njoftim për fermerët dhe ekonomitë bujqësore THIRRJE PËR APLIKIM - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural fton. Të dy ministrat kanë deklaruar se kanë hequr dorë nga pozita e tyre, dorëheqje të cilën Qeveria e Kosovës deri më sot nuk e ka pranuar. Çdo klik një ecje me kohën!. 02/2010 për Procedurat e Rekrutimit në Shërbimin Civil, bënë njoftimin për shpalljen e rezultateve të procedurës së rekrutimit për konkursin publik te shpallur me datën: 04. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar të dy Qeverive. Siç shkruan gazeta beogradase “Vecernje Novosti”, kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Si ithtar më i fortë im kësaj në qeve. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Vendim i qeverie se kleptomanit per rritje pagash per haverit e vet nje jave pas zgjedhjeve eshte nje krim i kesaj bande kriminele ne momentin kur populi po vuan edhe per egzistence E hanë buxhetin Pak ditë para mbylljes së vitit fiskal, kryeministri Hashim Thaçi me një vendim të “çuditshëm” hedh poshtë vendimin e tij që e kishte marrë në fillim të vitit 2008 për kursimin e. E ky Ligj […]. Sipas Haradinajt, Thaçi e ka taktikë politike këtë iniciativë. Baza ligjore për themelimin dhe funksionimin e IP është përcaktuar me Ligjin nr. Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministrorë d. Ndërkohë, Shoqëria. Ministrat serbë marrin masa për parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në Interpol Ministri Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq dhe ai i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq kanë diskutuar sot për marrjen e masave që të parandalojnë Kosovën të bëhet anëtare e Interpolit. Qeveria, për punën e vet, i përgjigjet Kuvendit të Kosovës. Ndryshe nga ministrat e tjerë të koalicionit qeverisës, ajo se çfarë u vrenjtë aty, ishte mungesa e përfaqësuesve të Nisëm për Kosovën. FORMULAR APLIKIMI PËR KONKURSIN E NDARJES SË BURSAVE PËR NXËNËSIT E KOMUNITETIT ROM, ASHKALI DHE EGJIPTIAN 2019/2020; KONKURS- Për ndarjen e bursave për nxënësit e shkollave të mesme të larta për komunitetet rom, ashkali dhe egjiptian për vitin shkollor 2019/2020 > Të gjitha Publikimet. Shkup, 29 qershor - Edhe pse se zgjedhja e kuadrove të BDI-së për postet e ministrave, varen vetëm nga zgjidhja e liderit Ali Ahmeti, megjithatë portali "Zhurnali", jo zyrtarisht mëson emrat final të njerëzve të parë që do ulen në kolltukët e eshalonit të parë, në katër vitet vijuese. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi 13:06 | 30 Gusht 2019 Në Helsinki të Finlandës sot po zhvillohet takimi i ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Por, nga ky vendim do të përfitojnë shumë pak shërbyesit civilë, ku paga e tyre sillet prej rreth 400 euro. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës. Shpërndaje. Haradinaj jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm, shkruan Gazeta "Zëri". E drejta e inspektimit të dosjes në procedimin administrativ do të thotë: a. Atifete Jahjaga (Albanian pronunciation: [ätɪˈfeːtɛ jähˈjɑːɡä]; born 20 April 1975) is a Kosovar politician and stateswoman who served as the third President of Kosovo. Gjilan – Me ministrat e AKR-së, Anamoravës i është kthyer vëmendja institucionale e harruar për vite të tëra nga qeveritë e tjera, kemi përkrahur shumë projekte domethënëse për qytetin, investime këto që kanë ndikuar drejtpërdrejt në jetën e qytetarit gjilanas është thënë në takimin që Behgjet Pacolli ka pasur me aktivistët e degës së AKR-së në Gjilan. Dhënia e betimit është bërë nën intonimin e himnit shtetëror të Kosovës. 3 zv/ministra në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme. Mund të marrin pjesë edhe ministrat apo zëvendësministrat e ministrive dhe përfaqësuesit e agjencive shtetërore, fushëveprimi i të cilëve është me rëndësi të veçantë për komunitetet. Republika e Kosovës Republika Kosova - Republic of Kosovo Qeveria – Vlada – Government _____ PROJEKTLIGJI PËR RATIFIKIMIN E TRAKTATIT NDËRMJET REPUBLIKËS SË KOSOVËS DHE HUNGARISË PËR EKSTRADIM DRAFT LAW ON RATIFICATION OF THE TREATY BETWEEN THE REPUBLIC OF KOSOVO AND HUNGARY ON EXTRADITION. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. kryeministër do të jetë Enver Hoxhaj, ministër i Financave Bedri Hamza, ministër i Shëndetësisë Urani Ismajli, ministër Ndërmarrësi për Inovacion Besim Beqaj, ministër i. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe me. B92 shkruan se komunitetit serb do t'i takojë Ministria e Bujqësisë, Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal dhe ajo e Kthimit. Kryeministri ngarkohet me detyrën e formimit të Qeverisë nga Presidenti i Republikës dhe së bashku me Ministrat miratohet nga Kuvendi; pjesëtarët e Qeverisë nuk mund të shërbejnë si deputetë, me përjashtim të qeverisë së tashme. Vrasja e trefishtë në Klos/ Dy familjet prej kohësh në konflikt. Ministria e Drejtësisë pranon opinionin e AKK-së: Nuk ka konflikt interesi në Provimin e. Ministrat e AKR-së dhe të Koalicionit për Kosovë të re, po tregohen aktivë në realizimin e programit të Koalicionit dhe të qeverisë drejtuar nga Kryeministri Thaçi. Zgjedhjet e qeta dhe demokratike, shmangja nga çfarëdo incidenti apo provokimi, janë shenja të një kulture të lartë qytetare që po shfaqen në Republikën e Kosovës. Ndërkohë, Shoqëria. Ministria e Diasporës, në bashkëpunim me shtetin e Turqisë, arriti ta hapte Qendrën e parë Kulturore në diasporë, në qytetin e Stambollit. Gazeta Express 30 Gusht 2019 12:51. On the market of information technological innovation, a human brain dump generally refers to the review material that may be to be commited to memory or you can point out captured in electronic format through the way of any power device similar to a mobile phone, PERSONAL DIGITAL ASSISTANT, etc. Panxha më tej ka thënë se kanë marrë premtime nga ministrat e Shqipërisë që në qershor disa çështje do të zgjidhen, por ka shtuar se "koha po ecën shpejt dhe çdo humbje e kohës është humbje e mundësisë". Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme. Në të njëjtën kohë, kjo vizitë nis edhe formalisht bashkëpunimin në mes të dy vendeve në fushën e shëndetësisë. 2018 PËR MBËSHTETJE FINANCIARE PËR NDËRMARRJET E VOGLA DHE TË MESME NË FUSHËN E INOVACIONIT DHE NDËRMARRËSISË NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë SHPALLJE E BRENDSHME E KONKURSIT - Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë IN. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla”, thotë Demaliaj. Presidenti Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme kur ka thënë se një nga kryeministrat e Shqipërisë i kishte çuar në zyrë planin për ndarjen e Kosovës. POLICIA E KOSOVES Cka ben me Popull. Gashi nënshkruan Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës. Ministrat dhe deputetët serbë marrin paga pa punuar fare sikur edhe të tjerët nga Lista Serbe nuk kanë hequr dorë nga beneficionet e shtetit të Kosovës. Originally pub. 2019, me numër reference: MD/AVSH/ 04-09-01-2019. PDK-së do t’i takojë edhe një zëvendëskryeministër. Ambasadori Ahmeti dorëzoi Letrat Kredenciale me pritje shtetërore nga Garda e Emirit. 04/L-109 miratuar nga Kuvendi i Kosovës rregullon marrëdhëniet shoqërore që kanë të bëjnë me rrjetet dhe shërbimet e komunikimeve elektronike, shërbimet dhe facilitetet shoqëruese, përdorimin e resurseve të komunikimeve elektronike, si dhe marrëdhënieve shoqërore që kanë të. Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar emrat e kabinetit qeverisës, për të cilët ka kërkuar votat e deputetëve. Serbia ka ndarë fonde të mëdha për lobim kundër Kosovës, në të gjitha fushat – prej politikës e deri te kultura e sporti. Kjo është hera e parë një ministër gjerman i shëndetësisë viziton Kosovën. Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga një janari i vitit që vjen. Këtë, ai thotë se e bën me përkrahje të plotë të kryeministrit Haradinaj. Bashkëpunimi intensiv dhe i planifikuar për aktivitete të përbashkëta mes KOK-ut-MPB-së dhe Policisë së Kosovës, siç janë Dita Olimpike, Festivali Sportiv për Parashkollorët, Dita Ndërkombëtare e Sportit dhe Ambientit, Dita Botërore e. Të dy ministrat kanë deklaruar se kanë hequr dorë nga pozita e tyre, dorëheqje të cilën Qeveria e Kosovës deri më sot nuk e ka pranuar. Katër ministrat që hetohen për faljen e hidrocentraleve ende nuk janë ftuar për të dëshmuar në Prokurori 2019 02 09 no comment No tags Gati rreth tri vjet prej se Prokuroria e Shtetit deklarativisht ka thënë se ka nisur hetimin e faljes se hidrocentraleve deri tash janë ndërmarr pak veprime hetimore. Kryeministri jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat, ngul këmbë për. Kryeministri Ramush Haradinaj është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. E drejta e palës së interesuar të njihet me informacionin dhe dokumentet e administruara në dosjen e procedimit administrativ në të cilën është palë. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm, shkruan Gazeta "Zëri". THIRRJE PËR APLIKIM - Për Pagesa Direkte për qumësht/litër sipas kategorive të cilësisë dhe therrjet e raportuara të gjedhit për gjashtëmujorin e parë 2019 THIRRJE PËR APLIKIM - Për Pagesa Direkte - Akuakulturë për gjashtëmujorin e parë 2019 Njoftim për fermerët dhe ekonomitë bujqësore THIRRJE PËR APLIKIM - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural fton. “Unë mendoj se zgjidhja është që ministrat nga komuniteti serb të jenë ata që kanë marrë vullnetin e shprehur të pakicës serbe gjatë zgjedhjeve të fundit”, ka shtuar tutje Petrich. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit tek ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë rajonipress 08:07, 2 Tetor, 2019 Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Historiku Ligji për Komunikime Elektronike Nr. Ambasadori Ahmeti dorëzoi Letrat Kredenciale me pritje shtetërore nga Garda e Emirit. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe ai i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, kanë zhvilluar ditën e sotme takim me përfaqësues nga Oda Ekonomike e Kosovës, në kuadër të konsultimit me grupet e interesit përpara rivendosjes së tarifës së kalimit në rrugën Milot-Morinë. Në shenjë pakënaqësie në grevë patën hyrë punëtorët e arsimit, punëtorët shëndetësorë, ata të administratës dhe të institucioneve të tjera publike. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Kjo qeveri është qeveri në ikje, pa fizionomi, e dështuar. The latest Tweets from Radio Evropa e Lirë (@RFE_Kosova). Ministria e Integrimit Europian te Kosoves, Ministry of Eurpopean Integration of Kosovo, Ministria e Integrimit Europian, Ministry of Eurpopean Integration, Ministarstvo za Evropske Integracije Kosovo, Ministarstvo za Evropske Integracije. B92 shkruan se komunitetit serb do t'i takojë Ministria e Bujqësisë, Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal dhe ajo e Kthimit. Deputetët e ministrat lëvizin lirshëm: Pasojat e vizave po i vuajnë veç qytetarët e Kosovës 08/07/2019 | 09:03 Kosova është vendi i vetëm në rajon që nuk ka ende liberalizim të vizave me Bashkimin Evropian (BE) kryesisht për shkak të dështimit të klasës politike në miratimin me kohë të Demarkacionit me Malin e Zi, si dhe. Partia Demokratike e Kosovës ka bërë publike emrat e kandidatëve të saj përzv. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Thesari është themeluar me rregulloren e UNMIK-ut ne vitin 1999. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i. Dy anët e rrjeteve sociale. E kom dite pasha Familjen urime Kosovë 🇽🇰⚽️ @edonzhegrova10 @mergimvojvoda27 👏👏 #unebiriytkosove @bordiibordeve. THIRRJE PËR APLIKIM - Për Pagesa Direkte për qumësht/litër sipas kategorive të cilësisë dhe therrjet e raportuara të gjedhit për gjashtëmujorin e parë 2019 THIRRJE PËR APLIKIM - Për Pagesa Direkte - Akuakulturë për gjashtëmujorin e parë 2019 Njoftim për fermerët dhe ekonomitë bujqësore THIRRJE PËR APLIKIM - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural fton. Neni 5 Paragrafi 2 i nenit 4 ndryshohet si vijon: 2. Sinjali që ministrat e BE-së i dërgojnë nga Vjena dy liderëve, Vuçiç dhe Thaçi, është i qartë: Këta të dy bëjnë mirë t’i shpenzojnë energjitë për zgjidhjen e problemeve që kanë mbetur, për pajtimin dhe kompensimin. 04/09/2019 16:45. "Vlera monetare e koeficientit për vitin e parë të zbatimit të këtij Ligji do të jetë dyqind e tridhjetë e nëntë (239) euro. Ministrat e PDK-së tentojnë t'i shmangin zgjedhjet - Veseli përgjigjet Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon mobilizimin e degëve për zgjedhje të nacionale ndonëse bashkpartiakët e tij janë kundër tyre. Shpërndaje. RTV Ora News është televizion lider në tregun e medias informative me një eksperiencë dhe kontribut 10 vjecar në shërbim të shqiptarëve, kudo që jetojnë brenda dhe jashtë kufijëve. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. Bytyqi , ende pa e nxerë mirë karriken, e shkarkoi Komisionin Kombëtar për Cilësi dhe Akreditim me një arsyetim të përgjithësuar dhe aspak bindës e që pastaj emëroi një komision tjetër i cili ende nuk ka dëshmuar se është më cilësorë se ai. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. portali rrokum. Zëri i Kosovës - December 15, 2014. Anëtarët e Qeverisë së Kosovës gëzojnë imunitet nga ndjekja penale, paditë civile dhe shkarkimi për veprimet dhe vendimet brenda fushëveprimit të përgjegjësive të tyre si anëtarë të Qeverisë. Qeveria merr vendime në pajtim me këtë Kushtetutë dhe me ligje, propozon projektligje dhe amendamentimin e ligjeve ekzistuese e akteve të tjera, si dhe mund të japë mendimin rreth projektligjeve të cilat nuk janë të propozuara nga ajo. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit tek ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë rajonipress 08:07, 2 Tetor, 2019 Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Vizita shkollave shqipe atje, takime me qytetarë dhe një varg arsyesh tjera do të figurojnë në kërkesat që ministrat kosovarë do të shkruajnë në kërkesat që do. Në bazë të marrëveshjes PDK, AA. Katër ministrat që hetohen për faljen e hidrocentraleve ende nuk janë ftuar për të dëshmuar në Prokurori 2019 02 09 no comment No tags Gati rreth tri vjet prej se Prokuroria e Shtetit deklarativisht ka thënë se ka nisur hetimin e faljes se hidrocentraleve deri tash janë ndërmarr pak veprime hetimore. Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi. Ministria e Drejtësisë në bazë të Nenit 41, paragrafi 2 të Rregullores Nr. Sekretari i Përgjithshëm, z. Ky ishte mesazhi që dhanë dje ministrat e jashtëm të BE-së lidhur me propozimin për shkëmbim territoresh mes Serbisë e Kosovës si zgjidhje për konfliktin mes tyre, specifikisht kalimin e Mitrovicës së Veriut Serbisë dhe të Luginës së Presheves Kosovës. Ekspertë dhe deputetë nga opozita thonë se Prokuroria duhet që të hetojë rrjetin kriminal të Qeverisë me oligarkët, që ngulfat bizneset e ligjshme, sepse janë ministrat përgjegjës dhe fajtorë që po i tolerojnë oligarkët të shkatërrojnë ekonominë e Kosovës, duke i mbajtur. Zëri i Kosovës - December 15, 2014. Ky aktivitet është zhvilluar për nder të 20 vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës. Romina Kuko. Të gjithë ushtruesit e funksioneve publike që kanë kompetenca vendimmarrëse dhe që janë të emëruar apo Article 3. Banorët e Astirit sërish në protestë edhe pas arrestimeve, policia ‘blindon’ rrugën. 9 September, 2017. Dhënia e betimit është bërë nën intonimin e himnit shtetëror të Kosovës. Motoja jonë është: "Të parët për lajmin e fundit". Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Bytyqi , ende pa e nxerë mirë karriken, e shkarkoi Komisionin Kombëtar për Cilësi dhe Akreditim me një arsyetim të përgjithësuar dhe aspak bindës e që pastaj emëroi një komision tjetër i cili ende nuk ka dëshmuar se është më cilësorë se ai. Ministrat e AKR-së dhe të Koalicionit për Kosovë të re, po tregohen aktivë në realizimin e programit të Koalicionit dhe të qeverisë drejtuar nga Kryeministri Thaçi. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqin njohjen e. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në cilësinë e koordinatorit kombëtar të dy Qeverive. Neni 5 Paragrafi 2 i nenit 4 ndryshohet si vijon: 2. Menjëherë pas formimit të Qeverisë së Kosovës, disa ministra u treguan shumë entuziastë duke vepruar edhe në kundërshtim me mandatin që e kanë dhe duke iu nënshtruar një oportuniteti politik ekskluzivisht në baza partiake e që nuk do të duhej të ndodhte pasi që Qeveria e Kosovës duhet të jetë në shërbim të qytetarëve që […]. Ministrat e Ramës me borxhe dhe kredi, Majko dhe Balla ende detyrime të pashlyera. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministrat dhe deputetët serbë marrin paga pa punuar fare sikur edhe të tjerët nga Lista Serbe nuk kanë hequr dorë nga beneficionet e shtetit të Kosovës. Behgjet Pacolli, kompania e të cilit e pati renovuar sallën para shumë vitesh, me gjasë nuk e kishte paramenduar se partia e tij, me pazarin e saj të madh. ministrave, sepse shumica prej tyre, për të mos thënë të gjithë, nuk bëjnë asgjë, vetëm thithin paratë e buxhetit dhe një gjë e tillë është dëshmuar ndër vite", ka deklaruar një nga ish-zv/ministrat që nuk ka pranuar të deklarohet me emër. Gjuriç: Bisedime për Trepçën, përgjegjësi nga ministrat serbë në Qeverinë e Kosovës 28 January 2015 Drejtori i Zyrës serbe për Kosovën Marko Gjuriç ka thënë secili që mendon se Serbia nën çfarëdo rrethane do të heqë dorë nga lufta për Trepçën, pasurinë e vet, për të drejtat e popullit të vet në Kosovë, ka vetëm. Përveçse si përzgjedhje kinse patriotike e Kryeministrit, zotit Rama, në sinkron me mbledhjet e përbashkëta të paradokohshme të dy qeverive në Prizren, tashmë të harruara, vendimet e të cilave u “shkruan në akull”. "Sot, bashkë me ministrat, zëvendësministrat, Drejtorin e Policisë së Kosovës, Zëvendës Kryeprokuroren, Avokatin e Popullit, në hapjen e fillimit të punimeve të mbledhjes së parë konstituive të Task Forcës Anti Drog tek të rinjtë dhe Siguri në Shkolla. 2019 Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë merr masa ndaj përfituesve që nuk zbatuan kontratën Prishtinë, 08 tetor 2019 - Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë, duke u bazuar në Ligjin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural dhe udhëzimeve administrative, do të ndërmarrë masa ndaj përfituesve të granteve investive për vitet 2015-2016, të cilët nuk kanë arritur të mirëmbajnë. Romina Kuko. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë. Ministrat e PDK-së tentojnë t'i shmangin zgjedhjet - Veseli përgjigjet Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon mobilizimin e degëve për zgjedhje të nacionale ndonëse bashkpartiakët e tij janë kundër tyre. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. “Ministri i MASHT –it, z. Ata vlerësuan se, bashkëpunimi në fushën e diasporës është i dobishëm dhe një fushë e rëndësishme për thellimin e bashkëpunimit midis 3 shteteve në rajon. Serbia ka ndarë fonde të mëdha për lobim kundër Kosovës, në të gjitha fushat – prej politikës e deri te kultura e sporti. Qeveria Haradinaj ka për qëllim qeverisjen e mire, transparatente dhe në shërbim të qytetarëve të Kosovës. Nëse dalin të vërteta deklarimet e udhëheqësve të PDK’së e LDK’së, disa Ministra aktual pas ditës së hënë do të mbeten pa pozita qeveritare. Në të njëjtën kohë, kjo vizitë nis edhe formalisht bashkëpunimin në mes të dy vendeve në fushën e shëndetësisë. Ky ishte mesazhi që dhanë dje ministrat e jashtëm të BE-së lidhur me propozimin për shkëmbim territoresh mes Serbisë e Kosovës si zgjidhje për konfliktin mes tyre, specifikisht kalimin e Mitrovicës së Veriut Serbisë dhe të Luginës së Presheves Kosovës. Gazeta Express 30 Gusht 2019 12:51. 'Lehtësimi i tarifave doganore. Kryeministri Ramush Haradinaj është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. Marrëveshje bashkëpunimi në fus. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në cilësinë e koordinatorit kombëtar. Shpërndaje. Kryeministri jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat, ngul këmbë për. Ministrat e Qeverisë së Kosovës që nuk kërkohen nga autoritetet e Serbisë do të nisin nga e marta kërkesa për vizita të njëpasnjëshme në Luginën e Preshevës. Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës. Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga një janari i vitit që vjen, shkruan sot, gazeta Zeri. The latest Tweets from Radio Evropa e Lirë (@RFE_Kosova). 'Lehtësimi i tarifave doganore. 3 zv/ministra në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme. Ministria e Zhvillimit Rajonal, me përkrahjen e Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale (KLGI) organizoj takimin përfundimtar për prezantimin e “Analizës për Investime Kapitale të Ministrive të linjës në nivel lokal dhe rajonal në vitin 2018”. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe me. Në shenjë pakënaqësie në grevë patën hyrë punëtorët e arsimit, punëtorët shëndetësorë, ata të administratës dhe të institucioneve të tjera publike. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Loading Unsubscribe from TVRrokum? Cancel Unsubscribe. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar të dy Qeverive. Vendim i qeverie se kleptomanit per rritje pagash per haverit e vet nje jave pas zgjedhjeve eshte nje krim i kesaj bande kriminele ne momentin kur populi po vuan edhe per egzistence E hanë buxhetin Pak ditë para mbylljes së vitit fiskal, kryeministri Hashim Thaçi me një vendim të “çuditshëm” hedh poshtë vendimin e tij që e kishte marrë në fillim të vitit 2008 për kursimin e. Ministri Todosijeviq dhe dy ministrat e tjerë të Listës Serbe janë në dorëheqje që nga fundi i marsit kur autoritetet kosovare e arrestuan drejtorin e Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, megjithatë, kanë vazhduar t’i shfrytëzojnë resurset e shtetit të Kosovës. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. I gjithë ky staf politik qeveritar shpenzon goxha para të taksapaguesve të Kosovës. 2018 PËR MBËSHTETJE FINANCIARE PËR NDËRMARRJET E VOGLA DHE TË MESME NË FUSHËN E INOVACIONIT DHE NDËRMARRËSISË NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë SHPALLJE E BRENDSHME E KONKURSIT - Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë IN. Mijëra euro po i kushtojnë buxhetit të Kosovës zëvendëskryeministri, ministrat dhe deputetët e Listës Serbe ani pse ata kanë bojkotuar institucionet e Kosovës që nga 26 marsi pasi ishte arrestuar shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. E drejta e inspektimit të dosjes në procedimin administrativ do të thotë: a. Menjëherë pas formimit të Qeverisë së Kosovës, disa ministra u treguan shumë entuziastë duke vepruar edhe në kundërshtim me mandatin që e kanë dhe duke iu nënshtruar një oportuniteti politik ekskluzivisht në baza partiake e që nuk do të duhej të ndodhte pasi që Qeveria e Kosovës duhet të jetë në shërbim të qytetarëve që […]. Një prej segmenteve të rëndësishëm të administrimit të pushtetit lokal pa dyshim se është transparenca dhe ofrimi i informacioneve të nevojshme qytetarëve dhe gjithë institucioneve që kanë të bëjnë me administratën lokale. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Organizatorja, Karin Kneissl, është krejtësisht në frymën e Kongresit të Vjenës, që rivendosi rendin në. Për të nënshkruar me. Në fillim të kësaj jave, ministri Ivan Todosijeviq ka vënë gurthemelin për ndërtesa banimi në Llapllasellë të Graçanicës. Partitë e koalicionit kanë përvijuar shumë emra si bartës të mundshëm të këtyre dy ministrive, por marrëveshje ende nuk ka. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i. Kjo qeveri është qeveri në ikje, pa fizionomi, e dështuar. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. 9 September, 2017. Organizimi i trajnimeve te ndryshme Pjesemarrja ne trajnime dhe seminare Organizimi dhe zhvillimi i partive politike Business or sector Parti Politike. Panxha më tej ka thënë se kanë marrë premtime nga ministrat e Shqipërisë që në qershor disa çështje do të zgjidhen, por ka shtuar se "koha po ecën shpejt dhe çdo humbje e kohës është humbje e mundësisë". Diplomacia serbe, korrupsion dhe mashtrim për mosnjohjen e Kosovës Historia që fshihet pas fushatës së qeverisë së Serbisë për të delegjitimuar Kosovën ndërkombëtarisht, duke përdorur "ndërmjetësin" Vladimir Cizelj, një individ i njohur për skandalet korruptive shumëmilionëshe, që nga Beogradi e deri në Botsvana. Esat Raci, pritën në takim kryetarin e komunës së Hanit të Elezit z. akademia e kosovËs pËr siguri publike >> inspektorati policor i kosovËs >> agjencia pËr regjistrim civil >> agjencia e menaxhimit emergjent >>. Kryeministri dhe ministrat nuk paraqiten në raportim. Angazhimi i Serbisë kundër pranimit të Kosovës në Organizata Ndërkombëtare e pati shtyrë qeverinë e Kosovës, që në nëntor të vitit 2018, të vendosë tarifa ndaj mallrave serbe.